answersLogoWhite

0

Subjects>Food & Drink>Food

How much do twinkies cost?

User Avatar

Anonymous

∙ 12y ago
Updated: 10/6/2023

I just paid $1.79 at 7/11.... Never again will i make that mistake.

User Avatar

Wiki User

∙ 13y ago
Copy

What else can I help you with?

Related Questions

How much does it cost to fly from California to Pennsylvania?

50000 twinkies


How much did Twinkies cost during World War 2?

59 cents


Are zingers and twinkies the same thing?

pretty much, but normal zingers are chocolate and normal twinkies are vanilla [twinkies come in chocolate and zingers come in vanilla, too]


How much did a Snickers candy bar cost in 1930?

http://www.google.com/search?q=How+much+did+a+twinkie+cost+in+1930 Result #4 (as of this writing) http://www.neatorama.com/2007/03/05/twinkies-fun-facts "Twinkies were first sold in packs of two for 5 cents. Now, they still sell 'em in packs of two, but for more money."


How much is Al Roker net worth?

575500,076 twinkies


What is box of twinkies?

12 i do believe


How old are twinkies?

Twinkies were invented in 1933.


What makes twinkies so bad for you?

the cream inside the twinkies


How did elbernita clark get her nickname twinkie?

Twinkies cupcakes


How many Twinkies would it take to weigh as much as 135 pounds?

Serving Size 1 cake = 42.5 g42.5 g = 0.093696 lb.135/.093696 = 1440.8 Twinkies


Why do hostess twinkies never expire?

Hostesses Twinkies are filled with preservatives.


Do twinkies have broccoli in them?

No i dought that they have broccoli in them XD.

Trending Questions
What can you see on an ultrasound scan 7 days after insemination? How do you know if it's rabbit or squirrels eaten your zucchini? How much does a bushel of tomatos weigh? Does Neiman Marcus Cookies have a joint business with the Girl Scouts? Do Twinkies have pork or pork products in them? Are clams kosher? Can you use gl5 gear oil instead of gl4 oil? Can you make gravy with just oilbutter flour and milk? Mia can purchase a 40-ounce jar of peanut butter for 5.20 or a 15-ounce jar for 2.70. How much does Mia save per ounce by buying the 40-ounce jar? How much does 4 oz volume of tomato sauce weigh in grams? How do you make sesame chicken? Are cornflakes a liquid or gas? What is the black pepper's scientific name? Is pineapple Juice high in citric acid? How long can you keep refrigerated potato soup before it spoils? How long does excel gum last? What animals sleep with their eyes open? How old is pita from baby bosses 2016? What did Allah tell muhamed? Is Hershey Swiss?

Resources

Leaderboard All Tags Unanswered

Top Categories

Algebra Chemistry Biology World History English Language Arts Psychology Computer Science Economics

Product

Community Guidelines Honor Code Flashcard Maker Study Guides Math Solver FAQ

Company

About Us Contact Us Terms of Service Privacy Policy Disclaimer Cookie Policy IP Issues
Answers Logo
Copyright ©2025 Answers.com. All Rights Reserved. The material on this site can not be reproduced, distributed, transmitted, cached or otherwise used, except with prior written permission of Answers.