The cost of 16 oz of mustard can vary depending on the brand and retailer, but it typically ranges from $1 to $5. Generic or store brands tend to be on the lower end of the price spectrum, while gourmet or organic options may be more expensive. To get an accurate price, it's best to check with local grocery stores or online retailers.
$2.00
15-17 kr.
-8
Beer, soda or water?
16 oz.
There are 16 ounces in a pound, therefor you must divide 75 by 16. 75cents/16oz = 4.6875 cents/oz
16 fl oz is 473.176mL
In Canada today it costs between 2.65 and 5.79 depending on type.
1 lb. = 16 oz. 16 x 0.845 = 13.52 oz.
About 50 cents a can, maybe a 75 for a 16-oz bottle.
16 oz of sand weighs one pound.
16 Oz's