it cost $10
$40 per quart
To calculate the cost of 44 oz of formula milk per day for a month, you'll first need to know the price per ounce of the formula. For example, if the formula costs $0.25 per ounce, then 44 oz would cost $11 per day. Over a 30-day month, that would total $330. Adjust the calculations based on the actual price per ounce of the formula you have.
About a gallon a day .
5 cups
Depends on how much a person eats.. what is the average cost of one meal per day per person
five to six hundred ml per day
1p per day
Three to four 8oz servings per day. The goal is 1000 mgs of calcium per day. You can get this from milk, yogurt, cheese or calcium rich vegetables.
Fourty gallons
4.2 kg
15 ounces
Less than a quart per day.