answersLogoWhite

0

ABOUT $2.19 A BOX DEPENDS ON WHERE YOU BUY IT AND THE SIZE OF THE BOX

User Avatar

Wiki User

16y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much is24oz of spaghetti cost?

24 oz of spaghetti cost $2.87


How much does 16oz of spaghetti cost?

About a $1.71


How much does spaghetti 24oz cost?

Rusty Pearce#99


How much does a box jellyfish cost?

HOW MUCH DOES THE BOX JELLYFISH cost £1555


How much do spaghetti Os cost?

Well where i buy it from it cost 98 cents ,And where i buy it from is walmart cents


How much does it cost to buy 24 ounces of spaghetti?

In my grocery that's about $ 4


How do you determine how much uncooked spaghetti is 8 oz?

take 1/2 out of the 16oz box.


How much does 24 oz. of spaghetti cost?

like 6 bucks


What are some creative ways to use a kraft box spaghetti in a recipe?

Some creative ways to use kraft box spaghetti in a recipe include making spaghetti carbonara, spaghetti aglio e olio, spaghetti with lemon and garlic, or spaghetti with roasted vegetables. You can also use spaghetti in casseroles, stir-fries, or even in a spaghetti pie.


How much spaghetti for 4 hungry men?

The box will tell you how many servings there are in it. For 4 adults, it will probably be one full box of pasta.


How much does an average plate of spaghetti cost?

I think I have found some that everyone will enjoy and will cost less then $10 to make.


How many strands of spaghetti are in a box?

The number of strands of spaghetti in a box can vary depending on the brand and the size of the box. Typically, a standard box contains about 16 ounces of spaghetti, which can be roughly 450 to 500 strands. However, this can vary slightly based on the thickness of the spaghetti. For precise counts, it's best to check the packaging.