answersLogoWhite

0

Subjects>Food & Drink>Food

How much does a loaf of prepackaged bread cost?

User Avatar

Anonymous

∙ 13y ago
Updated: 11/9/2022

The cost of a loaf of bread sold commercially will depend on the store and its location. The price could range broadly from $1.00 to $5.00.

User Avatar

Wiki User

∙ 13y ago
Copy

What else can I help you with?

Related Questions

How much did a loaf bread cost in 2002?

A loaf of bread in 2002 cost about $1.14.


How much is a loaf of bread in 1952?

In 1952 a loaf of bread cost 16 cents


How much did a loaf of bread cost in 1947?

The cost of a loaf of bread in 1957 was 19 cents. The cost of a loaf of bread in 1957 was 19 cents.


How much did a loaf of bread cost in the 1980?

$2 dollars a loaf.


How much does a loaf of wheat bread cost?

A loaf of wheat bread normally costs about $1 to $5


How much did a loaf of bread cost in the Great Depression?

a loaf of bread cost 9 cents


How much does a loaf of bread cost in ralphs?

I depends on the type of bread.


How much does a loaf of bread cost today?

$75


How much does a loaf of bread cost in Jamaica?

.22


How much did a loaf of bread cost in 1914?

100p


How much did a loaf of bread cost in England in 1942?

how much was a loaf of bread in England 1942 In not sure what the price was in England but in the U.S the average loaf of bread was .09 cents!


How much does a loaf of french bread cost in 2008?

It cost 1.75

Trending Questions
What is pagan fruit? Where is popeye's chicken headquarters? What is the channel number for food network on directv? What is the hormone that causes ejection of milk? What is the beard of a cereal grain called? What did the meat-packers mean they described cattle as '' steerly ''? Is it best to refrigerate fruit? What are the positive and negative human impacts on a savanna? What country made pretzels? How many empty calories are in a medium serving of french fries? What is the prophet's pbuh journey? Can cooked beef tenderloin be frozen? Where does the etrog grow? Were rewritten beginning with care in buying storing handling and cooking food The next words should be? Why do hot dogs have to be shipped overnight while most sausages don't? What is parsley oil extract? What is dextrose equivalent value for light karo corn syrup? How many grams are in 8 ounces sliced cheese? What is the Actual weight of a bushel of shelled peas? How many lbs of rigatoni do you cook for 200people?

Resources

Leaderboard All Tags Unanswered

Top Categories

Algebra Chemistry Biology World History English Language Arts Psychology Computer Science Economics

Product

Community Guidelines Honor Code Flashcard Maker Study Guides Math Solver FAQ

Company

About Us Contact Us Terms of Service Privacy Policy Disclaimer Cookie Policy IP Issues
Answers Logo
Copyright ©2025 Infospace Holdings LLC, A System1 Company. All Rights Reserved. The material on this site can not be reproduced, distributed, transmitted, cached or otherwise used, except with prior written permission of Answers.