answersLogoWhite

0

Subjects>Food & Drink>Food

How much does a pack of chocolate milk cost?

User Avatar

Anonymous

∙ 13y ago
Updated: 7/23/2025

The cost of a pack of chocolate milk can vary depending on the brand, location, and store. On average, a single pack (which typically contains multiple cartons or bottles) can range from $3 to $6. Prices may also fluctuate based on promotions or bulk purchasing options. For the most accurate pricing, it's best to check local grocery stores or online retailers.

User Avatar

AnswerBot

∙ 4mo ago
Copy

What else can I help you with?

Related Questions

How do you make milk chocolate bars out of baking chocolate?

melt the whole pack then put it in the ice trays and freeze them there you go mini choclate bars


How much did a pack of diapers cost in the year of 1999?

how much did a pack of diapers cost in 1999


How much does a six pack of sprite cost?

how much is a pack of fanta


How much does pack pack of tobacco cost?

it dependes on the name brand of the tobacco to say the cost


How much does a pack of cards cost?

A pack is $3.99 at Walmart or Target.


How much does a cardfight vanguard pack cost?

$3 per pack


How much does one pack of Newport's cost?

One pack of Newport cigarettes cost approximately $6.50 in Wisconsin.


How much does a tooth pick cost?

About £2.00 for a pack of five 100 in a pack


How much does a pack of Indian Remy hair cost?

Like 50$ a pack


How much does a cigerette pack cost?

5.00


How much do stakes cost?

$10 a pack


How much does a pack of envelopes cost?

$10.97

Trending Questions
What will hold the most drops of liquid on a penny soda water or milk? How old do the tigerfish live for? What is the predator of the pineapple? What was the name of the hot dog stand in the basement of Sears near 63rd St. and Western Ave? What type of bond holds atoms together in watermelon? Can a ghost crab regenerate its claw if it gets cut off? What cafeteria food do sixth graders like best? Where can you find Trolli Sour Brite Eggs? Ariel ran an errand for her neighbor she went to the store and bought 24 pieces of fruit She purchased 3 times as many oranges as bananasShe still managed to deliver 15 pieces of fruit to her neig? Can you get free refills at shake shack? What food groups ordinarily contains the highest amount of vitamins when expressed per kilocalorie? What is milk juice called in Arabic? Which herb turns rice yellow? Which statements about sugar are true? Is marzipan edible? Do you have to peel eggplant before you cook it? What seasoning product contains cornstarch sugar yeast salt onion powder garlic powder? What size ham for six? What is a levening agent? How many teaspoons do get from one ground nutmeg?

Resources

Leaderboard All Tags Unanswered

Top Categories

Algebra Chemistry Biology World History English Language Arts Psychology Computer Science Economics

Product

Community Guidelines Honor Code Flashcard Maker Study Guides Math Solver FAQ

Company

About Us Contact Us Terms of Service Privacy Policy Disclaimer Cookie Policy IP Issues
Answers Logo
Copyright ©2025 Infospace Holdings LLC, A System1 Company. All Rights Reserved. The material on this site can not be reproduced, distributed, transmitted, cached or otherwise used, except with prior written permission of Answers.