I'm not sure about ham's current value since it fluctuates often, but i believe 5$
how much does a thanksgiving ham cost
You bought 1 pound of ham since it weighed 1.25 pounds. To find out the cost per pound, $4.99 ÷ 1.25 pounds = $3.99 per pound.
It depends on how much the 6 people eat.
3 pound
5 pounds = 2 kg and 1 kg is equal to 1000 grams 1 pound = 400 grams
From the Urban Dictionary: A Pittsburgh slang term for how much anything from a pound of chipped ham to a Kennywood ticket costs. i.e. How much do tickets to a Buccos game cost? A buck 2.98.
about $4.00
$2.oo
i think at least a ham hock cost at least about 2.13$ some where about IN that area
It variesss
$3.50
tin cost about $50.07 per pound