answersLogoWhite

0

Subjects>Food & Drink>Food

How much does a pound ham cost?

User Avatar

Anonymous

∙ 12y ago
Updated: 10/6/2023

I'm not sure about ham's current value since it fluctuates often, but i believe 5$

User Avatar

Wiki User

∙ 12y ago
Copy

What else can I help you with?

Related Questions

How much does ham cost for Thanksgiving?

how much does a thanksgiving ham cost


What fraction of a pound did you buy if the ham is 1.25 pounds and costs 4.99?

You bought 1 pound of ham since it weighed 1.25 pounds. To find out the cost per pound, $4.99 ÷ 1.25 pounds = $3.99 per pound.


What size ham for six?

It depends on how much the 6 people eat.


How much did Gold and Sullivan pay for West Ham?

3 pound


How much ground ham equal 1 pound?

5 pounds = 2 kg and 1 kg is equal to 1000 grams 1 pound = 400 grams


Where did the phrase Cost a buck 2.98 come from?

From the Urban Dictionary: A Pittsburgh slang term for how much anything from a pound of chipped ham to a Kennywood ticket costs. i.e. How much do tickets to a Buccos game cost? A buck 2.98.


How much does a canned ham cost?

about $4.00


How much ham cost?

$2.oo


How much do ham hocks cost normally?

i think at least a ham hock cost at least about 2.13$ some where about IN that area


How much does a ham and cheese sandwich cost?

It variesss


How much does one slice of ham cost?

$3.50


How much does tin cost per pound?

tin cost about $50.07 per pound

Trending Questions
How many lettuce for 40 burgers? Are dove caramel chocolate promises gluten free? What fruit is sweeter than a strawberry? Why does chocolate melt faster under heat? What do solid fats have a high proportion of? Can chickens eat faeces? When is Scallop season? How do you make liquid cake? How much pre-prepared bread crumbs equals 2 slices of bread? What is gateau? Does flour water and oil rot? Does yam is insulator or conductor? What do you call a large courgette? How long do you cook a 4 pound meatloaf? Can you put charcoal ash in your vegetable garden? Do tirtles eat fish? How is a fertilized egg produced? What do koreon people eat? Who invented tortilla espanola? How many Spinach dip recipes for 100 servings?

Resources

Leaderboard All Tags Unanswered

Top Categories

Algebra Chemistry Biology World History English Language Arts Psychology Computer Science Economics

Product

Community Guidelines Honor Code Flashcard Maker Study Guides Math Solver FAQ

Company

About Us Contact Us Terms of Service Privacy Policy Disclaimer Cookie Policy IP Issues
Answers Logo
Copyright ©2025 Answers.com. All Rights Reserved. The material on this site can not be reproduced, distributed, transmitted, cached or otherwise used, except with prior written permission of Answers.