The price of any commodity depends on the quantity you want to buy, the season -- for produce -- and your location.
If you buy potatoes from the grower just after harvest, the sack will cost less than if you buy the potatoes after they have been stored, trucked to your location and handled by brokers and merchandisers.
Between $4-$8
how much does a 48-pound sack of flour cost today
a sack of potatoes
Food rentals will vary in cost depending on what you are renting them for. A food truck can cost as much as $2,000 to rent for a week.
£25,000,000 for a Vietnemesse bunny. The food will cost about £35 a sack and don't forget to decorate the cage, in Paris they have interior cage designers, their all the rage at the moment :)
Food rentals will vary in cost depending on what you are renting them for. A food truck can cost as much as $2,000 to rent for a week.
it cost $1.25 for i piece of food
50 sack is a sack worth 50 dollars.
they are cost in yen
The normal mouse food cost is about $5-$10.
It depends on the quality of the weed. "5 sack" means a bag of weed that cost $5. The price and weight ratio is relative to quality and supply-and-demand factors. See Sources and related links.Half a gram, if you're dealer is nice.
The water and food sack.