The cost of flan can vary widely depending on where you purchase it. In a restaurant, a serving might range from $4 to $8, while a homemade flan can cost around $5 to $10 for the ingredients, depending on portion size. Store-bought flan can also be found for about $3 to $6. Overall, prices can change based on location and quality.
The cost for a slice of flan or a whole flan will vary with each restaurant. Flan is a Mexican dessert that is very popular in the United States. The prices start at $2.99 per slice.
Yes, called Flan de Leche (milk flan), coconut flan (Flan de Coco) is also popular as with the nearby Caribbean cultures.
Flan or tarte
Flan also is the Italian equivalent of the French custard dessert 'flan'.
You can eat the flan when is nice a chill. If you eat the flan warm it won't have no taste.
no because cats like not like flan because i have a cat and not like flan
It means flan that has milk with it.
"Flan" in English is flan for the dessert and tondello for the coin-making mold in Italian.
flan crema volteada
To say 'I want to eat flan' in Spanish, you would say 'Yo quiero comer flan.'
Hell no. Flan is an ENglish or Spanish tart or pie
A flan can be eaten mostly at familiy parties or for dessert.