This depends on the ingredients you put on the sandwich.
$1.49
They cost around $1.39.
They'd pay 11.25 for the sandwiches. Trick question, sort of a verbal shell game. Many would say the cost would be 16.42, not noticing the contingent portion of the question, "how much will the family pay for 3 sandwiches?".
That depends on the price of gas. If currentlt he average price is $2.89 per gallon then for 27 gallons it is 27 x 2.89 = $78
No.
27 * 3 = 81
That's totally illegal.
That is 3.375 cups.
No.
4.5 x 6 = 27 for the sandwiches 10 for the delivery $37 total cost
20.1246118
as much as desired