The cost to buy 8 strawberries will vary for each store. Buying 8 strawberries should not be more than a few dollars, however. Also, many stores have sales on fruit. Local farmer's markets and strawberry farms also sell them for cheap.
usally 6-8 lettuces in a punnet
Depends how big the strawberries are. Typically 1 to 4.
It all depends on where you buy it.
13.65
Just multiply 8 and $98.37. You can see that the answer should be close to $800 if you do it correctly. 8 X $98.37 = $786.96.
24
ABOUT$ 14
around 8 dollars depending on where you buy them
8 dollars
Total cost = 640.00
Hi l am ryley and l am 8 and l think it is 1,000000
A standard flat of strawberries will weigh in at anywhere from 14 to 17 pounds. It will contain about 12 pints of strawberries.