It depends on where you buy it.
It doesn't cost anything to burn a kit kat bar wrapper. The only cost would come from the price of the kit kat bar and the matches or lighter.
The cost of a Kit Kat cake can vary widely depending on factors such as location, ingredients, and whether it's homemade or purchased from a bakery. On average, a homemade Kit Kat cake might cost around $15 to $30 for ingredients, while a professionally made one from a bakery could range from $30 to $70 or more. Specialty cakes or those from upscale bakeries may cost even higher.
A Kit kat is a chocolate bar.
kit kat
Yes Kit kat is vegatarian.
Yes there are their is Kit Kat ice cream sold in a tub and there is Kit Kat Drumsticks.
A Kit-Kat choclate bar. Kit Kat kit kat krackel... by hersheys its kinda like a crunch bar. hope it helped!!!
It weighs about 42 grams.
$83 MILLION
Have a Break Have a Kit Kat
There are 3 types of Reese's peanut butter cups: Regular White chocolate Inside out (peanut butter on outside and chocolate on inside)
'Have a break... have a Kit Kat' is the slogan for the chocolate product, Kit Kat. The slogan is referring to the idea that whenever you have a time to put your feet up, or generally rest, you have time to eat a Kit Kat.