$ 60,000 per year for a family of four.
because in Mexico ppl don win dat much money to feed their families so they move to the U.S. hoping to find a job to feed their family
more than you can aford
90 to feed a family of 3 for a week => 30 to feed one for a week => 30*5 to feed a family of 5 for a week ie 150. However, this assumes that it costs the same to feed adults and children in a family (unlikely), and that there are no economies of scale (also unlikely).
MONEY OR FOOD? food , one cup a day , money depends how much it is?
80.00
Well, I must say, I'm no expert, and it just kind of depends on your definition of "comfortably"...
It really depends on where you live and how much money you have since Disneyland is very expensive
The family four pack is 52.99 a ticket when buying four tickets.
100,000 a year
Minecraft mods are free
Once in the morning and once before you go to bed