answersLogoWhite

0

A 13 0z jar costs between $3.00 and $7.00 us depending where you get it and if you buy in bulk.

User Avatar

Wiki User

13y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much calories is Nutella?

168 grams.


What are some delicious recipes for baking with Nutella?

Some delicious recipes for baking with Nutella include Nutella brownies, Nutella stuffed cookies, Nutella swirl muffins, and Nutella cheesecake bars.


What is nutella?

Nutella is a hazel-nut chocolate spread, similar to peanut butter. It originated in Italy, but is now very popular in Europe and the U.S. as well as many other countries.


When was Nutella created?

Nutella was created in 1949.


What do you do the Nutella challenge?

in the Nutella challenge you must eat a 725g jar of nutella as quick as possible


What do you do in the Nutella challenge?

in the nutella challenge you must eat a 725g jar of nutella as quick as possible


Is Nutella healthier than chocolate chips?

Pretty much yeah


Is there nutella condoms?

No there are no Nutella condoms but what a great idea.


Is Nutella a solid or a liquid?

Nutella is considered a solid.


What dishes can you make with Nutella?

What you can make with Nutella, is nutella cookies! Here is what you need:- Nutella- 2-4 sheets of gram crackers (any kind)Here is what you do:First, you break the gram cracker sheets in half, then set them on a plate.Next, you get Nutella, and spread Nutella on each gram crackerFinally, put the Nutella "sandwiches" together, and you have a Nutella cookie!This is a very healthy recipe for great snacks with the family. I hope you enjoyed it!


Which was produced first nutella or merenda?

Nutella was produced first.


Are grounded up walnuts nutella?

Nutella is made from hazelnuts and chocolate!