Tbone Seasoned
Just throw it on the barbie, it'll thaw and cook fast with no loss of flavour.
Half as much which is 1.25
.39
If steak costs $3.85 per pound and you buy a three-pound steak, the total cost would be 3.85 x 3 = $11.55. If you pay with $20.00, your change will be $20.00 - $11.55 = $8.45. Therefore, you will get back $8.45 in change.
-16.15
The T-bone as in "T-bone steak" is part of a vertebra.
first of all, i have to say YUMMMMMY! :) and about 72-109 per pound
You bought steak at wal-mart, and you're surprised it's tough? That doesn't make much sense. The other possibility is that you overcooked your steaks.
it costs $5.99 per lb
Approx. .50 lbs. (or, a half a pound).
Tbone Wolk went by T-Bone.