answersLogoWhite

0

Twenty Five Cents Per Hour.

User Avatar

Wiki User

13y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much money does Wrigley gum company make?

$1,000,000,000,000 a year


What does doublemint gum pay Chris Brown in endorsements?

as much as they did


How much money is the new black five gum?

the same as the others


How much money do Americans spend on gum per year?

People spend around 500 million dollars on gum.


How much is a 14 pack of stide gum. my friend owes me and she is trying to cheat me oust of money?

A pack of stride gum is about 5 bucks because stride gum is super popular.


How much money is spent on gum each year in th US?

Half a billion.


How do most 11 year olds make money?

Sell gum and candy at school.


Do chewing gum make your jaws strong?

Jaws are naturally strong. It's unlikely that chewing gum will make them much stronger than they already are.


How much money can you make selling gum at school?

It depends on how much you sell, how much you can sell it for and how much you can buy it for. In the ideal scenario, all the gum you got would be free (parents bought it or you stole it, not recomending stealing it though) and you would sell if per peice of gum, that way you make more money per peice. Now I don't know who you are selling it to, but I will sell gum 20 cents a peice, it costs me 10 cents a peice to buy it at the gas station (a pack of 14 costs 138) so each full pack I sold would make 1.40 profit, or 100% profit. You shouldn't buy gum in bulk (even though you can get better deals on it) until you know there are lots of people that will buy it and you will be able to sell it all. For a short answer to your question, I would expect you to make about a couple of dollars the first week, once everyone knows you sell gum you should be able to make more than that depending on how big your school is. It isn't where the "big money" is but its a lot of fun and can get you a few extra bucks.


How much money is required to buy six packs of gum at 25 cents per pack?

6 packs of gum at 25 cents per pack is $1.50.


How much does Rafael Nadal make a year?

2$ to buy some gum


what- Jared went to a music store. The amount of money he spent on a used CD and some packs of gum is shown on the graph, where x is the number of packs of gum and y is the amount in dollars.How much is one pack of gum?

$0.25