answersLogoWhite

0

20% with a reasonable rent and about 60 hrs of devoted labor from the owner .

User Avatar

Wiki User

16y ago

What else can I help you with?

Related Questions

A man bought abc at 19.65 per share and it sold at 23.25 per share what was his profit on 80 shares before deductions for commissions and taxes?

If bought at 19.65 and sold at 23.25 per share the profit from one share is equal to 3.60. For 80 shares the profit would be 288.


A stock was purchased at 15.75 share and sold at 19.25 per share what my profit per share?

3.50


A flower vendor sells roses for 50 cents each. How much does she pay per flower if she makes 6.00 on every twenty dollars worth sold?

Convert the profit (the amount that "she makes") to a profit per flower. Then subtract that from the selling price.


How much does a Pizza Hut pizza cost?

£5 per child at most pizza huts


How do you calculate profit maximizing price?

The answer depends on what information you have about profits per units sold, or on the costs and revenues per unit.


How much sodium is in pizza?

572.33miligrams per 100g


How much does much a vintner make a year?

In terms of profit or in terms of production? Or production per acre/hectare or profit per bottle/case/pallet?


A man bought abc stock at 19.65 per share and it sold at 23.25 per share what was his profit on 80 shares before deduction for commissions and taxes?

A man bought abc stock at 19.65 per share and it sold at 23.25 per share what was his profit on 80 shares before deduction for commissions and taxes the answer is 288.00


Lamps which cost 120 are sold for 192 with a profit of 6 per lamp How many lamps were in the shipment?

Let the number of lamps in the shipment be x. Each lamp costs 120 and is sold for 192 with a profit of 6, so the profit per lamp is 192 - 120 = 72. Given that the profit per lamp is 6, we can set up an equation: 6x = 72x, x = 12 lamps.


How much money does the pizza man get in hour?

Depends on how many pizzas he delivers and how much he is tipped per pizza. They usually get minimum wage, plus .25 cents per mile.


How much does it cost to get 99 cooking on runescape from lvl 56 cooking?

In free to play there is way to get 99 with some profit the way is buy uncooked pizza for a cost of 1026 , and buy anchovy for a cost of 75 , cook the pizza at a range (best place for cooking pizza is the al-kharid range near the furnace) and add the anchovy to cooked pizza then it becomes anchovy pizza for a price of 1195 that is u get a profit of 94 coins. U get a total Xp of 143+39 = 182 Xp per anchovy pizza. be carefull not to eat anchovy while adding it to pizza/right click the anchovy and select use then click on pizza. so do this till 99


Lamps cost 120 wholesale are sold for 192 at a profit of 6 per lamp How many lamps were in the shipment?

To find the number of lamps in the shipment, we can first calculate the profit per lamp. Since the lamps are sold for $192 and the wholesale cost is $120, the profit per lamp is $192 - $120 = $72. However, the problem states that the profit per lamp is $6, indicating that the selling price should be $126 instead. Therefore, the profit of $6 means the total profit for the shipment is $6 multiplied by the number of lamps, so the number of lamps can be calculated as: ( \frac{(192 - 120)}{6} = 12 ) lamps.