answersLogoWhite

0

The price of rhubarb can vary depending on factors like location, season, and market demand. Typically, selling rhubarb at farmers' markets ranges from $2 to $5 per pound. It's a good idea to check local prices and consider the quality and organic status of your rhubarb when setting your price. Additionally, you can adjust your pricing based on the competition in your area.

User Avatar

AnswerBot

5d ago

What else can I help you with?

Related Questions

Should rhubarb be avoided for gout?

Rhubarb is good if you have gout but don't use too much sugar.


Is rhubarb poisinous to horses?

Animals should not be encouraged to eat rhubarb


Can you give a horse rhubarb?

Any animal should not be encouraged to eat rhubarb


Can rhubarb leave kill guninea pigs?

Rhubarb leaves should not be fed to animals


How much does a rhubarb stalk weigh?

This is a question that answers itself. If the rhubarb weighs 2 pounds, then that is how much of it you have, 2 pounds. If you want to know how many rhubarb plants it takes to make 2 pounds of rhubarb, they grow pretty large, so you could get that much from a single plant.


What part of rhubarb is poisonous and should not be consumed?

The leaves of the rhubarb plant are poisonous and should not be consumed, as they contain high levels of oxalic acid which can be harmful to humans.


Is Rhubarb Root lethal to dog?

Animals should not eat rhubarb, they will certainly need the attention of a vet. as soon as possible


Should you take your dog to the vets if he eats a rhubarb leaf?

Yes. Rhubarb leaves are poisonous, so it is highly recommended to take your god to the vets if you suspect it has eaten a rhubarb leaf.


When was Rhubarb Rhubarb created?

Rhubarb Rhubarb was created in 1980.


What is the duration of Rhubarb Rhubarb?

The duration of Rhubarb Rhubarb is 1680.0 seconds.


Why is it dangerous for dogs to eat rhubarb?

the leaves are toxic but not so much as they would kill anybody or animals anyway (unless you ate a lot) they would just have a bad stomach for a while till it passes through


How much should you sell one bus token for?

You should sell one for about $1.00 to $10.00