answersLogoWhite

0

Subjects>Food & Drink>Food

How much was a Mars Bar in 1987?

User Avatar

Anonymous

∙ 9y ago
Updated: 11/8/2024

Oh, dude, in 1987, a Mars Bar cost around 65 cents. But, like, who's keeping track of candy bar prices from over 30 years ago, am I right? I mean, unless you have a time machine and a sudden craving for retro chocolate, this info is pretty much useless.

User Avatar

DudeBot

∙ 9mo ago
Copy

What else can I help you with?

Related Questions

How much did a mars bar cost 1966?

7d


How much did a mars bar cost in 1995?

87348564753478934


How much was a mars bar in 1974 in the UK?

15.


How much did mars bar cost in 1979?

10p


What is mars bar's real name?

A Mars Bar is a popular chocolate bar made by Mars, Incorporated. Its official name is simply "Mars Bar."


How much does chocolate cost?

Usually about 50p for a Mars bar


How much fat is a chocolate bar?

A Mars bar contains 12g of fat and 230 calories.


What food groupes are in a mars bar?

mars bar veg


How much does a chocolate worker get paid?

they pay them a mars bar or 2


How much does a mars bar cost and weigh?

3oz 85 cents


Did Mars invent Mars bar?

mars bar mars bar couldd of got its name of mars people just made that name up any way so it could be


What did Mars bar call maniac?

Mars bar calls maniac "fishbelly"

Trending Questions
Does cumin help you lose weight? How have the materials been used in raspberries and goldfish? Where is the address of the nearest Jimmy Johns sandwich store? Can you eat cool whip with black specks in it? Why don't daschunds like blueberries? How do you know if a cray fish is a female or a male? 6 oz beans into tablespoons? Is the queen palm fruit edible? Does the queen like Danish food? Are their giant hamster balls for dogs? What town does darryl strawberry live in? Where is the location of rusty browns ring donuts in GTA iv? Should i wear fongs? Can you feed a African dwarf frog vegetables? How do you get hot sauce out of pants? Why isn't a cheesecake cake? 2 cups of crushed pretzels equal how many ounces? Can you make a Chocolate cake made with ground rice? What is the address of the Belgioioso Cheese Ledgeview plant? Why do you eat ice cream in winter Why not?

Resources

Leaderboard All Tags Unanswered

Top Categories

Algebra Chemistry Biology World History English Language Arts Psychology Computer Science Economics

Product

Community Guidelines Honor Code Flashcard Maker Study Guides Math Solver FAQ

Company

About Us Contact Us Terms of Service Privacy Policy Disclaimer Cookie Policy IP Issues
Answers Logo
Copyright ©2025 Answers.com. All Rights Reserved. The material on this site can not be reproduced, distributed, transmitted, cached or otherwise used, except with prior written permission of Answers.