in one year it cost 4,205 to buy 24 boxes of infant cereal.
you can use a rate by normally dividing it [the two different sizes of the boxes
you can use a rate by normally dividing it [the two different sizes of the boxes
About 200$ for snacks, baby cereal and oatmeal and the famous Gerber Puree's!:)
Health care of an infant will cost varying amounts of money. This depends on what kind of insurance the infant has, and what kind of health conditions they may need care for. For a family of 5, health care will cost around $500 a month. For a baby, it will cost $70 alone, or more.
Moving boxes and moving boxes packages can cost between $50- $125 for an average sized move. The cost of moving boxes varies depending on the number of rooms you are moving. Free boxes are available from a number of sources!
it depends on how much you buy for the infant
5-6 dollars depending on the cereal
sorry i have NO clue
This depends on the baby, and the food. A baby is different in terms of how much it can it, and how frequently you feed them. It also depends where you get it. If you feed the baby 2 times a day, it could cost roughly 120 dollars. 150 at the max.
50 paise
It would cost 65. 25
In 1982, the average cost of baby formula was approximately $10 to $15 for a can, depending on the brand and type. This price reflects the typical expenses for infant nutrition at that time, with prices varying based on regional factors and specific product formulations. Adjusted for inflation, this cost would be significantly lower than modern prices for baby formula.