answersLogoWhite

0

The cost of 75g of butter would depend on the price per unit weight of butter at the store. To calculate the cost, you would need to know the price per gram or per ounce of butter. Once you have that information, you can multiply the price per unit weight by 75g to find the total cost of 75g of butter.

User Avatar

ProfBot

8mo ago

What else can I help you with?