answersLogoWhite

0

What else can I help you with?

Related Questions

How much was a Hersheys candy bar in 1950?

I don't know for sure, but I think the average cost for a candy bar was around 5 cents.


How much did a candy bar cost on 1969?

15 cents a nickel for a candy bar on 1960 and 35cents for the movie, 10 cents for popcorn.


How much did a chocolate candy bar cost in 1972?

10 cents


Would a candy three candy bars for ninety-nine cents be better than four candy bars for one dollar and twenty-five cents and why?

The 4 candy bars for 1.25 would be better because .99 divided by 3 is .33 cents per bar while 1.25 divided by 4 is only .31 cents per bar


How much did candy cost?

59 cents


What were candy bar prices in 1947?

five cents


How much is candy in Malaysia?

it starts at 5 cents


How much would you sell candy for?

75 cents


What was the price of a candy bar 1950?

about 50 cents


How much did a candy bar cost in 1974?

Oh, dude, in 1974, a candy bar cost around 10 to 15 cents. But like, who really keeps track of candy bar prices from the '70s, am I right? I mean, it's not like I have a time machine to go back and buy a bunch of cheap candy bars.


What was the cost of a candy bar in 1987?

The cost of a candy bar in 1987 would have varied depending on the brand, location, and size of the candy bar. On average, a standard candy bar in 1987 would have cost around $0.50 to $1.00. However, prices could have been higher in certain regions or for specialty or imported candy bars.


How much does candy cost in the 1930s?

In the 1930s most brand name candy bars cost only five cents. That is equal to about 90 cents in 2014 dollars.