it matters on the type of bread your making cause of the ingredients prices. you could use a calculator and add the prices. when you make your own bread you can make it however you want to cause it is your bread.
Buying it is cheaper than wasting time making it.
Making things at home are always cheaper. I believe its safe to assume that buying the fruits and vegetables and making the food at home is cheaper and healthier than processed foods.
Buying bread
Neither! your butt is cheaper!
yes it is but it will take a long time and the size will might not be straight
Buying a Louis Vuitton purse online is cheaper.
You can make your own party invitations if you have the time and energy. I think it would be more special if you did that. It might also be cheaper as you pick the costs.
Find ways of buying them cheaper - sell at same price Find ways of making them cheaper - sell at same price Find ways of shipping them cheaper - sell at same price Find ways of improving their quality - sell at higher price
Yes it is cheaper to buy a job lot, instead of buying in bulk. You can save a lot of money with this kind of system, making it ideal for business industry.
It is typically cheaper than buying both the DVD and VCR seperate, and more reliable, too.
It all depends on the cars conditions and who you are buying it from.
"Technically, yes, buying HP Malaysia is cheaper than buying an HP from Walmart in the USA. But, the only problem is you never really know what you're getting."