answersLogoWhite

0

72 cents

User Avatar

Wiki User

11y ago

What else can I help you with?

Related Questions

The candy bars each cost 0.50 How much woul it cost if you and your friend wanted a candy bar?

if you're buying 2 candy bars, then 1.00.


If 12 chocolate bars cost 8 how much do 24 candy bars cost?

16


Clarie sold 278 candy bars for her school fundraiser each candy bar cost 1 how much money did Claire raise selling candy bars?

278x1=278


Pretend that your two favorite snacks are chocolate candy bars and chocolate ice cream you spend your allowance of 2.00 on candy bars what is your opportunity cost?

The ice cream you could have bought.


How much does candy cost in the 1930s?

In the 1930s most brand name candy bars cost only five cents. That is equal to about 90 cents in 2014 dollars.


The candy bars each cost 0.50 How much would it cost if you and your friend wanted a candy bar?

$1.00 Because if they are 50 cents each, then: 0.50 + 0.50 = $1.00


What did candy cost in 1960?

That would depend on what candy you were talking about. Chocolate bars, for example, were under $0.25.


How much did a butterfingers candy bar cost in 1930?

Well, honey, in 1930, a Butterfingers candy bar cost a whopping 5 cents. Can you believe it? Back in the day when you could get a candy bar for a nickel and still have change left over for a soda pop. Those were the good ol' days!


How much is teck deck?

single board cost 5 dollars the packs cost 10 dollard ramp or park cost 20 dollard


Tom bought five candy bars and paid a total of 6.75 including tax. If each candy bar cost 1.25 how much tax did Tom pay?

.50


What was the cost of a candybar in 1996?

It cost 5 pence it really cost like 45 cents!


Sam buys three candy bars for 45 cents each and two packs of gum for 79 cents each What is the total cost of this purchase?

it would be $2. 93, because 45*3 equals $1.35, and 79*2 equals $1.58.. so therfore you add $1.35 to $1.58 and your answer is $2.93..