answersLogoWhite

0

roughly 20 billion. Enough money to provide everyone in the world with clean water and food. How do we spend our money?

User Avatar

Wiki User

17y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much does candy or ice cream products cost?

ice cream usually costs about a dollar but it depends on what kind it is, or whats on it.


How much did ice cream cost in 1929?

1929 ice cream cone price


What are the release dates for Good Eats - 1999 Ice Cream Dreams?

Good Eats - 1999 Ice Cream Dreams was released on: USA: 2010


Where can someone find ice cream at a low cost?

One can find ice cream at a low cost at any grocery store, or big box store. Wal-Mart, for instance, is a great place to get ice cream on sale. One can also check out local dairies that might sell ice cream at cost.


The cost of ice cream in 2016?

$1.99


How much does ice cream cost at baskin robbins?

The ice cream is 39 cents an ounce. This includes ice cream and any toppings you like. A waffle cone costs fifty cents.


How much did ice cream cones cost in 1912?

ice cream cones in 1912 costed around 5 to 10 cents according to what kind you bough and if there was ice cream in them or not


Price of ice cream in 1929?

In 1929, the price of an ice cream cone was usually around 5 cents. Today, ice cream cones can cost as much as $4.00.


How much does an ice cream cost?

3 dollars


What is the cost of an ice cream cone in Korea just the plain white ice cream?

Depends how many babies u have


What is the average cost of a gallon of ice cream?

Usually about $5 to $7, or so, depending on where you buy it and the brand and flavor that the ice cream is.


How much does commercial ice cream supplies cost?

In retail stores the average markup is 40%. I would have to say since the truck only sales ice cream and it delivers it to you the average mark up would have to be at least 70% maybe more. If they sale you an ice cream bar for $3.00 then they paid $.90 wholesale.