Where can you buy a Kleins Lunch Bar
To get the best buy for their money, why buy a 1/2 pound loaf of bread for $2.00 whan you can buy a one pound loaf for the same price.
I have researched this and you should provide about 4 oz of lunch meat and 3 oz of cheese per person. For heartier appetites you buy ham and turkey then you can reduce the meat to 3 oz each per person 3 oz of ham and 3 oz of turkey Hope that helps.
It originally is a Dutch TV series so you can buy them in Dutch.
a good quality loaf of bread cost $4.65 you can buy cheap bread for $3.00 per loaf.
Buy IS present tense. The past tense is bought.
No, William Penn did not buy Pennsylvania from the Dutch.
About 4 moneys
go and buy a loaf of bread
Probably a loaf of bread! hehe
Any largish grocery store will have it.
In 1951, the price of a loaf of average bread was about 16 cents. An hour of minimum wage that year would buy about 4.6 loaves of bread.