Yes there is. It is called smart ones and you can find them anywhere and they are not pricey. I have a breakfast bar(im not a breakfast person), a smart ones meal that is 300 calories or less for lunch, a 100 calorie snack, and a 300 calorie meal for dinner. You can add veggies if you would like. And they also have desserts that are wonderful too....I recommend the chocolate chip sundae.......I have lost 17 lbs. It is slow going but it follows the Jenny Craig and Weight watchers almost exact. Oh also I love to swim so it never feels like I'm working out...just extra advice! Always remember, reduced intake plus increased activity = weight loss.
You could try Orijen, its expensive also, 70% protein. I would check Itchmo for discussions on pet foods if you'd like
The pilates diet is not more expensive than a normal diet. In fact, there is no specific pilates diet. Generally you will want to eat foods that promote a healthy, well-balanced body and mind, which is what the excerise promotes.
The diet for pandas is often considered one of the most expensive among zoo animals due to their exclusive diet of bamboo, which can be costly to procure and maintain. Additionally, specialized diets for carnivorous animals like big cats or marine mammals can also be expensive due to the need for high-quality meat and food supplements.
not realy, drink water instead
You can get a good idea of what the weightwatchers diet is by buying their books. Though you miss out on the meetings and the rewards when you reach your goals.
At www.hillspet.com there are coupons that offer discounts on Science Diet dog food. The prices vary from buying one bag and getting another free to buying one can and getting two free.
My guess would be cost. If they're using high fructose corn syrup because cane sugar is too expensive, the same is probably true here.
No it has nothing to do with blood. You shouldn't be thinking of a diet but instead you should think if the diet is right for your goals. Make sure you diet safe.
Eat healthily or eat small meals every few hours and this will help you to lose weight.
From what I have seen and and read, this specific diet is mainly focused on female. Also, there have been a lot of complaints that this specific diet is very expensive to mantain.
A gorilla is usually a herbivore.
It sometimes is. Fresh fruit and produce have become incredibly expensive, as have pure juices. A 2 liter bottle of soda is much cheaper than a half gallon of juice. Sad commentary on our society.