We used to get whole wheat sandwich bread at the day old bakery, 5 loaves for a dollar. Seedless table grapes were under 50 cents a pound.
Depends on the model
Food rentals will vary in cost depending on what you are renting them for. A food truck can cost as much as $2,000 to rent for a week.
Food rentals will vary in cost depending on what you are renting them for. A food truck can cost as much as $2,000 to rent for a week.
it cost $1.25 for i piece of food
maybe $2.50
3 cents.
they are cost in yen
The normal mouse food cost is about $5-$10.
When the total cost of producing the food exceeds - or is even equal to - the cost of producing it, it costs too much to produce it.
It cost about 30,00 dollars
The price of car in 1953 was close to $1,500 to $2,500. The amount varied depending upon the exact car you had.
There were no mustangs in 1953. The entire world knows the Mustang wasn't released until April of 1964.