One trillion dollars!
Napa cabbage can cost anywhere from $25 to $50 dollars. It depends on where you buy it and if it is on sale.
It is illegal to buy a lion pelt. The lion is an endangered species.
A lion may gorge itself and eat up to 30 kg (66 lb) in one sitting. Multiply that amount by the cost of fresh meat in your area. After gorging, the lion may go for a day or two before it feeds again. Still, it is an expensive undertaking for the person doing the feeding.
Fresh market cabbage, in 1984, ranged from $17.59 to $9.44 per hundred weight. In 2014 prices were about $10 per 50 pounds, and in the store the cost was $1 to $3 per pound.
I bought a baby lion last month for $650 with tax
It depends, but a (rare) white lion costs about $130,000 per year.
FOOD COST- ($)COST YOU SPEND ON FOOD( WHICH IS ALOT) :D
£24,000
Food cost = (cost of goods - inventory) / gross food sales
Food cost $5
total use of food cost divided by net sales is food cost percentage