answersLogoWhite

0

If you get the average baby food, one would cost around $.98 so if you multiply that my 500, then 500 jars of baby food would cost $490

User Avatar

Wiki User

9y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much does 432 jars of baby food cost?

7000,000,000,000,000,000,000,000,000,1 dollars dumb a**


How much 500 jars of baby food cost a year?

It would depend on what sort. Lets say it costs $/£3 (X500) and you will have your price.


How much does food cost for a baby per day?

well it depends on how much you feed you baby


How much does baby food cost for 4 to 6 months?

$1.50


How much does 1 jar cost if 12 jars cost 9.96?

To find the cost of one jar, divide the total cost of 12 jars by the number of jars. So, 9.96 divided by 12 equals 0.83. Therefore, one jar costs approximately 83 cents.


How much does it cost for baby gear?

Depends on how much your baby needs. If he is fat or "extremely large" he requires a bit more food and drink, etc. and if he is skinny or "extremely thin" he requires less food and drink, etc.


What is the average costs of a month's worth of baby food for a 9 month old baby?

This depends on the baby, and the food. A baby is different in terms of how much it can it, and how frequently you feed them. It also depends where you get it. If you feed the baby 2 times a day, it could cost roughly 120 dollars. 150 at the max.


How much does baby food usually cost?

It depends on a number of factors:Brand of the productContentsOrganicnessRetailerLocal value taxSize of the portionOn average, typically, one tin/jar of baby food can cost around 50p to £2.50 ($1-$4USD), depending on the above factors.


How much do food cost?

Food rentals will vary in cost depending on what you are renting them for. A food truck can cost as much as $2,000 to rent for a week.


How much do food rentals cost?

Food rentals will vary in cost depending on what you are renting them for. A food truck can cost as much as $2,000 to rent for a week.


How much do baby car seats cost?

$20.00 it can cost


How much does Spain food cost?

it cost $1.25 for i piece of food