If you get the average baby food, one would cost around $.98 so if you multiply that my 500, then 500 jars of baby food would cost $490
7000,000,000,000,000,000,000,000,000,1 dollars dumb a**
It would depend on what sort. Lets say it costs $/£3 (X500) and you will have your price.
well it depends on how much you feed you baby
$1.50
To find the cost of one jar, divide the total cost of 12 jars by the number of jars. So, 9.96 divided by 12 equals 0.83. Therefore, one jar costs approximately 83 cents.
Depends on how much your baby needs. If he is fat or "extremely large" he requires a bit more food and drink, etc. and if he is skinny or "extremely thin" he requires less food and drink, etc.
This depends on the baby, and the food. A baby is different in terms of how much it can it, and how frequently you feed them. It also depends where you get it. If you feed the baby 2 times a day, it could cost roughly 120 dollars. 150 at the max.
It depends on a number of factors:Brand of the productContentsOrganicnessRetailerLocal value taxSize of the portionOn average, typically, one tin/jar of baby food can cost around 50p to £2.50 ($1-$4USD), depending on the above factors.
Food rentals will vary in cost depending on what you are renting them for. A food truck can cost as much as $2,000 to rent for a week.
Food rentals will vary in cost depending on what you are renting them for. A food truck can cost as much as $2,000 to rent for a week.
$20.00 it can cost
it cost $1.25 for i piece of food