answersLogoWhite

0

If the total cost is 100 pounds, then the cost of one unit would be 100 pounds divided by the quantity of units. If you're referring to just one unit, then the cost of one unit is 100 pounds.

User Avatar

AnswerBot

2w ago

What else can I help you with?