answersLogoWhite

0

What else can I help you with?

Related Questions

How much does laundry detergent cost?

The cost of laundry detergent can vary depending on the brand, size, and quality. On average, a standard-sized bottle of laundry detergent can cost between $5 and $20.


How much did it cost to send the laundry to china in the gold rush?

yes they did


Iwuan to know if is posible fine job in the hospital in laundry or cleanen with out any diploma ?

You don't need any education for job in the hospital doing cleaning or washing laundry, Hospitals don't pay much for cleaning but they do hire people with no diploma.


How much did the laundry business cost in al Capone does your shirts?

0 dollars


University how much does it cost?

it cost about 15,0000


How much does Texas AM university cost?

It cost $9,794 to get into Texas University without a scholarship


What kinds of cleaning services do maids typically provide?

Maids can provide much relief when it comes to cleaning. Some of their services include laundry, dishes, vacuuming, dusting, and lawn care.


How much did laundry detergent cost in 1960?

In the 1960s, the cost of laundry detergent varied depending on the brand and type of detergent. On average, a box or bottle of detergent in the 1960s cost around 10 to 20 cents.


How much does it cost to start a laundry and dry cleaning business?

$99 a month gets you an affordable and effective website from ACleanerBusiness.com, proven to bring in new customers and rank higher in search engines. No development costs, no hosting fees, and no contracts.


How much does office cleaning cost?

Office cleaning cost depends on the place size. It also depends on country. You can get more information from this website officecleaning.irish


how much do i charge for commercial cleaning services. ?

Determine how many hours it will take to clean the building (labor costs). How much will it cost per month? How much will it cost for cleaning supplies? Add a profit margin!


What does per wash mean?

"Per wash" refers to the cost or amount of a product, such as detergent or cleaning supplies, required for a single laundry cycle. It provides a way to evaluate the efficiency and value of the product by breaking down its usage into individual loads. This measurement helps consumers compare costs and determine how much they will spend on each laundry wash.