Depends on where you wanna sell it, the quality of the weed, and if you wanna sell all 16 tons at once or break it up. If you do try to sell it all at once, presumably in the States, and it's the Dankness, I'd say $500-$1000 a pound, more if you break it up, up to $3-$5k per pound
16 ounces.
About $7,500,000
$900-1000 nationwide
around here its about 200 bucks
i looked this up and found that it was 73,943 pounds a week.
It depends on how many customers you have and how much they smoke
Power Flower does not sell weed but it is associated with the generic study of the weed plant, and tries to find the best from the weed plant and its importance to the society.
No, it is illegal.
If you dont smoke weed for 2 months it will take weed out of your body
69
you would need 5 pounds for 2000 sqft
Okay well people around here sell pot like 15-20 a gram, so weigh it in grams.