1 nickel at agrand old age of 13 I helped to sale ice cream from a three wheeled iced box vender 61-62 the price was 4 -6 old penny for waffer and cone.
3.79
29 cents.
It depends on what toppings you put on it and what ice-cream you get. If this wasn't the answer you were looking for, then you should be more specific.
In the 1956 a gallon of milk cost 97 cents. A house cost about $22,000 and a new car could be purchased for about $1,800.
How much did a gas cost in austria
rs50
about 10 bob
1$
$20.00
1929 ice cream cone price
69 centss..
cream corn is 2.99
it cost 4,336 in 1960s i kno this because of jessica...!
Probibly like 10c
a million bucks kid
it costed about $97 lol
About $40 - and there were no BMX or mountain bikes.