answersLogoWhite

0

At Petsmart gerbils cost $11.99 according to the website

Some stores don't sell gerbils. For example all Petsmart stores in California do not sell gerbils, because gerbils are illegal in California since they eat crops.

User Avatar

Wiki User

12y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much do gerbils cost at petsmart?

They where $12.00 but now they are $10.20 where I live. The prices vary, and it depends on where you live. Hope this helps.


What rodents does petsmart have?

The Petsmart in cambridge, ON sometimes has Rabbits, Guinea pigs, Rats, Gerbils, Hamsters (Russian and Syrian) etc.


How much does an anoles cost at petsmart?

Bahaman anole lizards cost $4.00 at petsmart, and Green anole lizards cost $4.00 at petsmart, too. Helps?


How much does a gerbil cost at petsmart?

A gerbil will cost about 10-20 dollars.


How much do training classes cost at petsmart?

Well i called petsmart and they told mr is costs $119 for 6 week :)


How much do cats cost at pets mart?

Petsmart does not sell cats BUT most of them do have a cat adoption center that Petsmart is in partnership with.


Can gerbals live in a pair?

Yes. But at pet store they should have a group of gerbils. Only buy a gerbil if both are from the same tank at Petsmart or Petco, or your local pet store. If your gerbils start fighting, take them back. WARNING: If you see a tank at a pet store contained of fighting gerbils, don't buy a pair.


How much does the petsmart obedience training cost?

60 dollars


How much do hasters cost at petsmart?

20-40 dollars


How much do gerbils cost in Australia?

we dont have gerbils. we have guinea pigs. and depends where you get them from. pet stores can be from $10-30.


What type of food is best for gerbils what brand?

well the best food for my gerbil that the petsmart people told me was the fiesta max its the best kind my gerbil eats it and she loved it


How much do girbels cost?

gerbils themselves cost 10$ to 20$ the cage (for only one gerbil) cost 25$ to 40$ the food is about 5$ the chew sticks are at least 3$ two gerbils probably cost more