5/15
To find the unit rate of 12 to 96, you divide 96 by 12. This gives you 8, meaning that for every 12 units, there are 8 of something else. Therefore, the unit rate is 8.
To find the unit rate for 2.40 and 3, you divide 2.40 by 3. This gives you a unit rate of 0.80. Thus, the unit rate is 0.80 per unit.
To find the unit rate of 171 and 3, you divide 171 by 3. This calculation gives you a unit rate of 57. Thus, the unit rate is 57.
To find the unit rate of 7.05 for 3, you divide 7.05 by 3. This calculation gives you a unit rate of 2.35, meaning that for every 1 unit, the cost is 2.35.
The unit rate for 8.43 for 3 pounds is 2.81 per pound.
To find the unit rate of 12 to 96, you divide 96 by 12. This gives you 8, meaning that for every 12 units, there are 8 of something else. Therefore, the unit rate is 8.
Well a unit rate is a rate of per one. So if say you get 4 cookies per two packets. The unit rate would be 2 cookies per packet or 2 cookies/packet
To find the unit rate for 2.40 and 3, you divide 2.40 by 3. This gives you a unit rate of 0.80. Thus, the unit rate is 0.80 per unit.
To find the unit rate of 171 and 3, you divide 171 by 3. This calculation gives you a unit rate of 57. Thus, the unit rate is 57.
The unit rate for 30/3 is 10/1.
To find the unit rate of 7.05 for 3, you divide 7.05 by 3. This calculation gives you a unit rate of 2.35, meaning that for every 1 unit, the cost is 2.35.
percentage = 3.125%% rate:= 3/96 * 100%= 0.03125* 100%= 3.125%
The unit rate for 8.43 for 3 pounds is 2.81 per pound.
The answer is a Unit Rate.<3
The unit rate for 8.43 for 3 pounds is 2.81 per pound.
5
The unit rate for 8.43 for 3 pounds is 2.81 per pound.