Do you have a ticket number ? If so contact the ticket issuers and tell them your ticket number, and ask when you'll get your ticket.
first
How can I check my ticket number
The average price of a movie ticket in 1986 was $3.71.
A ticket vendor is a person who sells tickets -.-
Airlines calculate ticket costs by how much the fuel is for the duration of the flight, and they divide it by the number of passengers the flight can hold. They also add in other costs including maintenence and pilot's salary, increasing the ticket price for profit.
If the total is $544.50 and you bought 18 tickets, you divide the 544.50 by 18 which is $30.25 per ticket. This is only the correct answer if all of the tickets were the same price.
Simply count the prime numbers less than or equal to 50. Then divide that by 50.
To find the cost of one movie ticket, divide the total cost for five tickets ($36.25) by 5, which gives $7.25 per ticket. To find the cost of eight tickets, multiply the price of one ticket ($7.25) by 8, resulting in $58.00. Therefore, the cost of 8 movie tickets is $58.00.
To find the unit rate, divide the total number of tickets by the total cost. In this case, the cost for 15 tickets is $420, so the unit rate is $420 ÷ 15 tickets = $28 per ticket. Therefore, the unit rate is $28 per ticket.
A mixed ticket is the same as a split ticket.
Do you have a ticket number ? If so contact the ticket issuers and tell them your ticket number, and ask when you'll get your ticket.
Ticket to what?
You can keep on using the ticket.
If you bought ticket online, they will email your ticket to you. If you got it offline, you will get it as soon as you paid for it.
Just divide 2755 by 80. I get about 34.44 hours, or about 34 hours and 26 minutes, not counting rest breaks and the time it takes to get a speeding ticket!
if the ticket is for a Jonas brothers concert you can but if the ticket is an airline ticket you cant.