$12 per pound
$5.2639 per pound
To find the total amount of money in 15.5 pounds at a rate of $3.50 per pound, you multiply 15.5 by 3.50. This calculation gives you 15.5 × 3.50 = $54.25. Therefore, the total amount is $54.25.
it all depends on what you get, it is weighed and it costs about 40cents per 1ounce which is pretty reasonable . One pound of icecream is only 6.40
Jade West
Jade West
Industrial grade jade is about $5 per pound. Gem grade jade is about $27 000 per pound.
Per pound of what?
65$ per pound
tin cost about $50.07 per pound
10 per pound equates to 0.625 per ounce.
£321.33 ($522.24) per pound at today's prices
The price you get per pound of aluminum cans can fluctuate. Currently it is approximately $.30 to $.40 per pound.
1.29 per pound equals 2.84 per kg.
1 pound 12 ounces at $1.96 per pound is: $3.43
$5.2639 per pound
Depending on the size of the aluminum at the rate per pound, the scrap price average is between $.38 per pound to $ .55 cents per pound.
Depends who you purchase it from and in what quantity.