Supposedly, it cost a lot of money, but the real exact amount is unknown.
2 cents.
Hmm... Difficult. She is a great singer. She can be silly, fun and childish at times in her music. However, she can show much passion and soul.
9.99
$22.00
It cost $25 to produce the music video
2 cents.
Hmm... Difficult. She is a great singer. She can be silly, fun and childish at times in her music. However, she can show much passion and soul.
It would cost an arm and a leg
9.99
$22.00
She grew up listening to gospel music. Then she got a msic career and released her first self titled album (Katy Hudson) in 2001 (when she was 16) this attracted no attention, so she changed her surname to Perry because Katy hdson sounded too much like actress kate Hudson
Around $250.000 :-)
One tea bag to the face!!
they should cost half a penny
Depending on what the artist wants in their music video and the cost of the items and setting basically everything you see in a video cost but you have to add the cost of people and the equipment.
It cost $25 to produce the music video
Nanos are about $150.