78
50kg
This question is about the density of fat. Fat density is 0.9 grams per milli liter. In other words, one liter of fat would weight 0.9 kg.
1 kg
Approx 3.7 kg depending on the case
how much is 2.5 kg of bacon at $6.40 per kilogram
$653.45
1.29 per pound equals 2.84 per kg.
3 kg of sugar at $1.50 per kg would cost $4.50 in total.
$1575 AUD per kg
The cost is: 6.7 times 5 = 33.5
0.107 US Dollars
The total cost of the 20 kg of apples at Rs 15 per kg is 20 kg * Rs 15/kg = Rs 300. The total cost of the 10 kg of apples at Rs 20 per kg is 10 kg * Rs 20/kg = Rs 200. The total weight of apples is 20 kg + 10 kg = 30 kg and the total cost is Rs 300 + Rs 200 = Rs 500. Therefore, the average cost per kg is Rs 500 / 30 kg = Rs 16.67 per kg.
As of now, the current price of helium per kilogram in the market is around 200.
approx 2.5kUSD
The question is incomplete. but one can interpret it as cost of apples be $3.98 per kg. therefore for half kg it will cost $1.99.
1 USD per ton oh ulo moh!!