answersLogoWhite

0

It costs about $27 million per gram.

User Avatar

Wiki User

13y ago

What else can I help you with?

Related Questions

What is the cost per gram of californium?

One gram will set you back about $27 million.


What is the price of californium?

The price of californium can vary significantly depending on the quantity and purity desired. It is one of the most expensive elements, with estimates ranging from tens of millions to hundreds of millions of dollars per gram.


What is the price of element californium?

$350 bilion a pound! Don't think you could afford it. sorry :(


How much gram equal to one gram?

One gram is equal to one gram.


How much would it cost to buy one gram on meitnerium?

Meitnerium is not a commercial material.


Which is the cheapest and costliest element of the world?

The costliest element is Californium 252, which is used as neutron source. One gram is supposed to cost $10000000.


How much does one pound of californium weigh?

One pound of californium weighs approximately 453.6 grams. Californium is a rare and highly radioactive element that is typically measured in very small quantities due to its scarcity and radioactivity.


How much does one gram of mercury weigh on earth?

one gram


How much does 1 gram of lighter fluid weigh?

It weighs one gram. One gram of anything weighs one gram.


How much does one gram of heroin weigh?

One gram or 0.00220462262 pounds or 0.001 kilograms


What element was named after a state and university in US?

one is californium. atomic # 98. named after California


What elements on the periodic table are named state in US?

I believe there is only one element named after a state, and that is Californium. However, there is in fact an element named Berkelium (check spelling?) that originates from Berkely, Calfornia.