answersLogoWhite

0

What else can I help you with?

Continue Learning about Natural Sciences
Related Questions

How much fat is in a vegetable burger?

14grams


What is 14grams in terms of ounces?

1 pound is 454 grams. 1 oz is 28.375 grams. 14 grams is .4933921 ounces. Approximately 1/2 ounce.


What is the density for an object that has 14grams as the mass and 37 milliliters for the volume?

density is weight over volume. think about the unit! g/ml. so its 14/37. so thats 0.3784 g / ml


How Fat in a single pistachio nut?

Roughly, in a 160z bag, having 1oz = 14grams of fat, I would say that each nut was roughly .4 grams of fat. Nuts vary in size and shape. Just a rough guess


How many teaspoons of sugar is in chewing gum?

If you are talking about EXTRA gum, there is 5 calories to a stick. If you are talking about 5 Gum, it 500 calories.


Price of marijuana?

West Coast- (1gram of tree is about the size of a 3D quarter) Street : 1gram = $10 (10sac,dime) 1/8ounce = 3.5grams = $30 (dub) 1/4ounce = 7grams = $60 (a quarter,quad) 1/2ounce = 14grams = $100 (a half) 1ounce = 28grams = $200 (zip,onion,O) 1pound = 16ounces = $3000 Club : 1gram = $20 1/8 = $55 1/4 = $105 1/2 = $200 1ounce = $375 1 pound = NA


What is the price of one ounce of marijuana?

West Coast- (1gram of tree is about the size of a 3D quarter) Street : 1gram = $10 (10sac,dime) 1/8ounce = 3.5grams = $30 (dub) 1/4ounce = 7grams = $60 (a quarter,quad) 1/2ounce = 14grams = $100 (a half) 1ounce = 28grams = $200 (zip,onion,O) 1pound = 16ounces = $3000 Club : 1gram = $20 1/8 = $55 1/4 = $105 1/2 = $200 1ounce = $375 1 pound = NA


What is the street value for 1 pound of pot?

West Coast- (1gram of tree is about the size of a 3D quarter) Street : 1gram = $10 (10sac,dime) 1/8ounce = 3.5grams = $30 (dub) 1/4ounce = 7grams = $60 (a quarter,quad) 1/2ounce = 14grams = $100 (a half) 1ounce = 28grams = $200 (zip,onion,O) 1pound = 16ounces = $3000 Club : 1gram = $20 1/8 = $55 1/4 = $105 1/2 = $200 1ounce = $375 1 pound = NA


How do you make a 150 cc hammerhead faster?

Well first, check the roller weights in the clutch. Make sure they aren't the ones for really good acceleration. (Does your hammerhead take off really fast? will it climb up any hill you throw at it?) If it does, go online and order the high speed roller weights. They are like 19.95 or somewhere around that price. Make sure to get the High Speed ones, Im not sure but i think there are three different types of weight, 14grams 16 grams and 18grams, i think those are it, but not 100 percent sure..... Any way the heavier the weight the more you will have on the top end. The less weight, the more you will have on acceleration. try this and see how this works out for you.


What is the street value of 1kg of marijuana?

West Coast- Street /// 1gram = $10 (10sac,dime) /// 1/8ounce = 3.5grams = $30 ($5save)(dub) /// 1/4ounce = 7grams = $60 ($10save)(a quarter,quad) /// 1/2ounce = 14grams = $100 ($40save)(a half) /// 1ounce = 28grams = $200 ($80save)(zip,onion,O) /// 1pound = 16ounces = $3000


How much does a ounce of weed cost?

i say $110 u.s. Ohio


How much is a gram in measurements of marijuana?

West Coast- (1gram of tree is about the size of a 3D quarter) Street : 1gram = $10 (10sac,dime) 1/8ounce = 3.5grams = $30 (dub) 1/4ounce = 7grams = $60 (a quarter,quad) 1/2ounce = 14grams = $100 (a half) 1ounce = 28grams = $200 (zip,onion,O) 1pound = 16ounces = $3000 Club : 1gram = $20 1/8 = $55 1/4 = $105 1/2 = $200 1ounce = $375 1 pound = NA