answersLogoWhite

0

Well, in the pure solid white gold alloys formula depends of the quality 10k,14k,18k;and depends how sale; if the jewelry is new or use; on the new jewelry 18k can cost $80 to $140 per gram; and used $35 to $40 for 18k per gram. Well a 4.3 pure solid white gold alloy formula can cost $172 or $150.3 in used and in new $344 or $602... My best opinion to the best interest to the consumers... see web. page Living Life Enterprises Presents.

User Avatar

Wiki User

12y ago

What else can I help you with?