answersLogoWhite

0

the price can from 2$ to a high of 80$ depending on the ingredients and such

User Avatar

Wiki User

15y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How expensive is perfume in the UK?

Perfume in the UK is much more expensive than it is in the United States. For example a 7.5 ounce bottle of the edition pips costs 1366.12 pounds. In America one can get perfume at a much cheaper cost.


What does clinique simply perfume cost?

A bottle of Clinique Simply perfume prices depend on the size of the bottle. Amazon has set a price of 42 dollars and free shipping for a bottle of one ounce.


How much does iodine cost in one ounce?

Like $3.00 for a one ounce


A soda costs 1.40 for 20 ounces What is the unit costs?

Unit cost is the cost for one ounce so $1.40 divided by 20 ounces gives the cost for one ounce. The unit cost is .07 or seven cents per ounce.


What is the average price for Valentino perfume?

Valentino perfume sells at a variety of prices depending on the size and type of perfume. One ounce typically runs at about $50.00. Many sizes are available to purchase, including small sample sizes.


How much does it cost to manufacture one toothpick?

Just one? A lot. The marginal cost? About nothing.


What would be the cost to ship a twelve ounce package at one dollar per ounce?

$12.00


How much does one ounce cost if 5 ounces cost 1.67?

1.67 / 5 = 0.34 nswer: 0.34 monetary units


What is the price of the Cool Water Perfume for women?

This depends on the size of bottle one wishes to purchase. Bottles range in size from .17 ounce to 6.7 ounces. This perfume also comes in a gift set for women. If one wishes to purchase this perfume expect to pay anywhere from $8.00 to $46.99.


One pound of ground beef costs 2.69 What is the cost of ground beef per ounce?

To calculate the cost of ground beef per ounce, you first need to know how many ounces are in a pound, which is 16. Then, you divide the cost of one pound ($2.69) by 16 to find the cost per ounce. Therefore, the cost of ground beef per ounce would be $2.69 divided by 16, which equals approximately $0.1681 per ounce.


How much does a bottle of Channel Perfume cost?

The price of 5th Avenue perfume an vary depending on the amount of perfume and where is purchased. The range of prices for 5th Avenue perfume are $19.31 for a 1oz bottle to $36.00 for a 4oz bottle on one website.


What is the cost of refining 1 oz of gold?

It cost $1,100.00 per troy ounce to mine, extract and refine one ounce of pure Gold. Walt