answersLogoWhite

0

i have no freaking clue lol

User Avatar

Wiki User

13y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much does 4 lb of bananas cost at walmart?

Today it's a $1. a pound


If 3 1 2 pounds of bananas cost 98 how much would one pound cost?

They would cost 98/3.5 = 28 units of currency.


How much is a bunch of bananas?

in some shops like morrisons a bunch of bananas cost 100p


If 3 1 2 pound of bananas cost 98 how much would one pound cost?

I take it you mean 3 and 1/2 pounds cost 0.98 cents. So 0.98/3.5 = 0.28/pound. But just going by what you wrote: 98/312 = 0.314/pound


How much did 1 pound of bananas cost in the 1930s?

In the 1930s, the cost of 1 pound of bananas typically ranged from 10 to 15 cents. Prices could vary based on location and market conditions during the Great Depression, but bananas were generally considered an affordable fruit at the time. This price reflects the economic context of the era, where many staple goods were relatively inexpensive.


How much do bananas cost in Missouri?

Not much


How much is an pound?

16 ounces are in a pound. 100 pence are in a pound. 453.59237 grams are in a pound. In Los Angeles a pound of bananas is about a dollar.


If 1kg bananas cost R7.00 and 3kg bananas cost R20.00 how much would 6kg cost?

R38.50


How much does a bag of bananas weigh?

A one pound bag weights one pound.


How much does it cost to buy a factory?

bananas


How much does 99 bananas cost?

About 15$ :)


If 3.5 pounds of bananas cost 98 how much does one pound cost?

98 whats? Assuming you intended to say "98 cents"... The answer is 98 divided by 3.5 The "3.5"s cancel out on the left side leaving "1 pound" and 28 cents on the right side.