If you go to a regular restaurant it goes from $150 (7.5 US Dollars as of December 29th, 2009 rates)
$.90
In Paraguay, a pair of jeans such as Levis 501 would cost 326,051.92 PYG. This is equivalent to about 76.52 US dollars.
Food rentals will vary in cost depending on what you are renting them for. A food truck can cost as much as $2,000 to rent for a week.
Yucca is one type of food in Paraguay.
Food rentals will vary in cost depending on what you are renting them for. A food truck can cost as much as $2,000 to rent for a week.
it cost $1.25 for i piece of food
they are cost in yen
The normal mouse food cost is about $5-$10.
When the total cost of producing the food exceeds - or is even equal to - the cost of producing it, it costs too much to produce it.
It cost about 30,00 dollars
That is impossible to say. It depends on a lot of things, like where in the world you are travelling from, how you plan to get there, how long you intend to stay, what type of accommodation are you going to stay in, what you are going to do while you are there, what food you will be buying and many, many other things that are all part of the cost of travelling to anywhere.
Chipa and Sopa Paraquaya