answersLogoWhite

0

I havent been able to find any definitive numbers on muffins, but i think it is reasonable to assume that a muffin in 1950 would cost no more than a family-sized loaf of bread, which, according to thepeoplehistory.com sold for 12 cents in 1952. The same website gives a 1957 price for Pillsbury cinnamon rolls of 23 cents.

User Avatar

Wiki User

16y ago

What else can I help you with?