answersLogoWhite

0

In 1930, sugar cost 0.49 cents for 10 pounds. Soap only cost 0.17 cents for 3 bars, and white bread was only 0.08 cents per loaf.

User Avatar

Wiki User

11y ago

What else can I help you with?