Nothing, you cant sell them (:
It all depends on the UTs (untrainibles, meaning personality and intelligence), experience points, and the training in stats.
If you're looking for jackrabbit tack:Jackrabbit tack normally costs around $1.1 millionYou can find it for sale in Wington Tack ShopThanks- TangoPalomino [cremello server]
Jackrabbit tack costs about $1,100,000
about 250-350k
Visit our site Helping-On-Horseisle.webs.com - It contains ALL of the quests and soo much more. Love The Helping-On-HorseIsle team. xxx + +
Depends on it's statistics/color/height/gender.
Well you cant just buy one turkey egg they either come in bunches of 5 or 12.
The first ranch upgrade costs $50,000.
Fireball tack costs approximately 1.2 million.ChilliFlame -Pinto-
a pot of gold is found in no set place. they can be anywhere at anytime. Tigersummer, Roan - The above is true, but you can find them easier when you buy a telescope from the general store. This also allwos you to see pirate treasures, but these are not worth as much. :)
A bunch of bananas! A group of bananas is literally called a bunch. Bananas grow in these bunches, and are sold still connected this way. Although we usually see bunches with about 5 bananas in the grocery store, they grow in much larger bunches.
Diamonds sell for $4,750 at the Rock Isle Rock Shop.