It deppens on who you buy it from and what breed it is.So the answer is I dont know!
to buy a horse is anywhere from free-1 million dollars you should not buy a horse of color but of personality and spark
The cost of wood shavings will vary according to where you live, what brand you prefer, and how much you buy at one time. Only pine should be used for horse shavings, and these are typically the lowest in price. You can buy them by the 'bag' or 'bale' for anywhere from $2.00 (in bulk buy form) or up to $12.00 per bag/ bale at the feed store. You can buy them by the cubic yard from mills and this will likely be the most cost effective method, but you must have storage available to house the bulk shavings as they will not be bagged or baled up.
depends on where you buy it
Can't tell you exactly how much they are but i have a 4 year old stallion that i bought as a baby for 10 000, so my estimate depending on if you buy it as a baby or adult is 5000 to 20000 or even more depending on good blood lines.
It's about 50$ but it also depends where you buy them at
£240.00
In South Africa, the cost of a horse can be around R30,000. Looking after the horse can cost around R2,500 per month.
A horse cost anywhere from $10 to as much as $200 in that time period, depending on its bloodlines and what it was used for--cow horse, race horse, etc.
£1:50 if you buy Findus Lasagne
first just to buy a horse it would cost more than $1000 plus you have to get all of the shots which would cost more than $700
What I did was buy a horse and race it until it was a champion. After that breed it and race that horse and win then sell it!
Yes, most often an eye or a foot.
how much will it cost to buy haggis
hey, you need to buy credits at the shop(which cost real money) and then buy a horse from the store =] hope i helped!=]
to buy a horse is anywhere from free-1 million dollars you should not buy a horse of color but of personality and spark
it depends where you buy them
The cost of wood shavings will vary according to where you live, what brand you prefer, and how much you buy at one time. Only pine should be used for horse shavings, and these are typically the lowest in price. You can buy them by the 'bag' or 'bale' for anywhere from $2.00 (in bulk buy form) or up to $12.00 per bag/ bale at the feed store. You can buy them by the cubic yard from mills and this will likely be the most cost effective method, but you must have storage available to house the bulk shavings as they will not be bagged or baled up.